2021 Yılı 93. Oscar Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

Gelin, 2021 Oscar Ödülleri kazananlarının tam listesine birlikte göz atalım.


2

Pandemi şartlarında hijyen ve mesafe kurallarına uygun olarak Los Angeles Union Garı’nda gerçekleştirilen Sinema dünyasının en prestijli ödülleri kabul edilen Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Milyonların heyecanlı bekleyişlerinin sonunda ödüller birçok kategoride sahiplerine ulaştı. Pandemi nedeniyle iki ay gecikmeli olarak yapılan ödül töreninin resmi bir sunucusu yoktu ve kırmızı halı geçidinden sonra sinema dünyasının en iyileri açıklandı.

Gelin, 2021 Oscar Ödülleri kazananlarının tam listesine birlikte göz atalım.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ödül Sahibi: Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah

Diğer Adaylar

  • Leslie Odom Jr. – One Night in Miami
  • Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
  • Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah
  • Paul Raci – Sound of Metal

En İyi Uyarlama Senaryo

Ödül Sahibi: Florian Zeller ve Christopher Hampton – The Father

Diğer Adaylar

  • Chloé Zhao – Nomadland
  • Kemp Powers – One Night in Miami
  • Sacha Baron Cohen ve yazar ekibi – Borat Subsequent Moviefilm
  • Ramin Bahrani – The White Tiger

En İyi Orijinal Senaryo

Ödül Sahibi: Emerald Fennell-Promising Young Woman

Diğer Adaylar

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Sound of Metal
  • The Trial of Chicago 7

En İyi Görüntü Yönetmeni

Ödül Sahibi: Mank – Erik Messerschmidt

Diğer Adaylar

  • Judas and the Black Messiah – Sean Bobbitt
  • News of the World – Dariusz Wolski
  • Nomadland – Joshua james Richards
  • The Trial of Chicago 7 – Phedon Papamichael

En İyi Yönetmen

Ödül Sahibi: Chloé Zhao – Nomadland

Diğer Adaylar

  • Thomas Vinterberg – Another Round
  • David Fincher – Mank
  • Lee Isaac Chung – Minari
  • Emerald Fennell- Promising Young Woman

En İyi Erkek Oyuncu

Ödül Sahibi: Anthony Hopkins – The Father

Diğer Adaylar

  • Riz Ahmed – Sound of Metal
  • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Gary Oldman – Mank
  • Steven Yeun – Minari

En İyi Kadın Oyuncu

Ödül Sahibi: Frances McDormand – Nomadland

Diğer Adaylar

  • Carey Mulligan – Promising Young Woman
  • Andra Day – The United States vs. Billie Holiday
  • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

En İyi Film

Ödül Sahibi: Nomadland

Diğer Adaylar

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Uluslararası Film

Ödül Sahibi: Another Round (Danimarka)

Diğer Adaylar

  • Better Days (Hong Kong)
  • Quo Vadis, Aida? (Bosna Hersek)
  • Collective (Romanya)
  • The Man Who Sold His Skin (Tunus)

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı

Ödül Sahibi: Ma Rainey’s Black Bottom

Diğer Adaylar

  • Hillbilly Elegy
  • Emma
  • Mank
  • Pinocchio

En İyi Ses

Ödül Sahibi: Sound Of Metal

Diğer Adaylar

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul

En İyi Kostüm Tasarımı

Ödül Sahibi: Ma Rainey’s Black Bottom

Diğer Adaylar

  • Emma
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

En İyi Belgesel

Ödül Sahibi: My Octopus Teacher

Diğer Adaylar

  • Collective
  • Time
  • Crip Camp
  • The Mole Agent

En İyi Görsel Efekt

Ödül Sahibi: Tenet

Diğer Adaylar

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan

En İyi Kısa Film

Ödül Sahibi: Two Distant Strangers

Diğer Adaylar

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • White Eye

En İyi Animasyon Film

Ödül Sahibi: Soul

Diğer Adaylar

  • Wolfwalkers
  • Over the Moon
  • A Shaund of the Sheep Movie
  • Onward

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Ödül Sahibi: Youn Yuh-Jung – Minari

Diğer Adaylar

  • Amanda Seyfried – Mank
  • Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close – Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman – The Father

En İyi Müzik

Ödül Sahibi: Soul

Diğer Adaylar

  • Da 5 Blood
  • Mank
  • Minari
  • News of the World

En İyi Orijinal Şarkı

Ödül Sahibi: Fight For You – Judas And The Black Messiah

Diğer Adaylar

  • Hear My Voice – The Trial of Chicago 7
  • Husavik – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • Io Si (Seen) – The Life Ahead
  • Speak Now – One Night In Miami

En İyi Prodüksiyon

Ödül Sahibi: Mank

Diğer Adaylar

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • News of the World
  • Tenet

En İyi Kurgu

Ödül Sahibi: Sound Of Metal

Diğer Adaylar

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Yapım Tasarımı

Ödül Sahibi: Mank

Diğer Adaylar

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • News of the World
  • Tenet

Jean Hershol İnsanlık Ödülü

Tyler Perry – Perry Vakfı

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Yorum