Adımları Bağışa Çeviren Uygulama: Help Steps

“Tek bir tıkla” tüm imkanlara ulaşmanın yanında “attığınız adımlar” sayesinde birden çok hayata iyilikle dokunabileceğinizi söylesek, ne dersiniz?


1

Dijital yaşamda uygulamalar sayesinde “tek bir tıkla” her içeriğe anında erişim sağlayabiliyoruz. Yaşam alanlarımızda sıklıkla yer bulan platformlar ve uygulamalar eğitimden yemeğe kadar birçok ihtiyacımızı anında karşılıyor. Peki, “tek bir tıkla” ulaşmanın yanında “attığınız adımlar” sayesinde birden çok hayata iyilikle dokunabileceğinizi söylesek, ne dersiniz?

Help Steps Nedir?

2019 yılının Eylül ayında beta olarak sunulan Help Steps uygulaması, hareketsizleşen hayatlarımızı daha hareketli hale getirebilmek için sağlıklı adımlara yönlendirmesinin yanında kazanılan puanlarla bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına uygulama üzerinden bağışa teşvik ediyor.

2019 yılının Eylül ayında Erkut Venedik ve Gözde Venedik tarafından kurulan Help Steps uygulaması, 2019’un Ocak ayında hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunuldu.

Help Steps Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı adımlarınızı bağış motivasyonuyla birleştiren Help Steps, kullanıcılarının günlük adımlarını bir adımsayar gibi program bünyesinde biriktiriyor. Gün sonunda saat 23.59 öncesinde kullanıcıların uygulamaya girip “Adımlarımı HS’ye çevir” butonuna tıklaması gerekiyor. Kullanıcılar butona tıkladıktan sonra kısa süreli bir reklam izliyor ve akabinde atılan adımlar bir HS puanına dönüştürülerek hesaba aktarılıyor. Kullanıcılar isteklerine göre puanları biriktirerek daha büyük bağışlar yapabiliyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına uygulama bünyesinde bağış yapabiliyorlar.

Help Steps Tuğba İçin Umut Oldu!

Ankara’da yaşayan 16 yaşındaki Tuğba Özer, çok nadir bir rahatsızlık olan kas ve eklem hastalığı olan olan AGM ile dünyaya geldi. Doğuştan vücuttaki kasların eksik ya da mevcut kasların zayıf olmasından kaynaklanan AGN (Artogriposis Multipleks Conjenita) tanılarında çok küçük yaştan itibaren çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor.

AGM rahatsızlığı yaşayan Tuğba ve ailesinin kapısını çalan Help Steps kurucuları Gözde Venedik ile eşi Erkut Venedik, uygulama sayesinde Tuğba’ya bir tekerlekli sandalye alacaklarını belirttiler.

Help Steps uygulaması sayesinde 1 milyon adım toplandı ve bağışa dönüştürüldü. Sürecin sonunda Help Steps Tuğba’nın tekerlekli sandalyesine kavuşmasını sağladı ve uygulama kurucusu Gözde Venedik’in sözleriyle “Amacımız yürüyemese de her daim gülümseyen Tuğba’nın gülüşüne ortak olmak” Tuğba’nın gülümsemesini sağladı.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

0 Yorum