Biliyo’dan Günün IKSV Festival Film Önerisi: Köstebek Ajan


2

40. İstanbul Film Festivali kapsamında 24-29 Nisan 2021 tarihlerinde izleyiciyle buluşacak “Köstebek Ajan” filminin yönetmenliğini Maite Alberdi üstleniyor. Belgesel türünde oldukça iddialı bir yapım olan Köstebek Ajan, “2020 San Sebastian En İyi Avrupa Filmi–İzleyici Ödülü” sahibi olarak da dikkat çekiyor.

İspanyolca ve Türkçe alyazılı seçenekleriyle izleyiciyle buluşan Köstebek Ajan filmi hem belgesel hem de uluslararası film kategorilerinde 2021 Oscar adayları arasında yer almıştı.

Köstebek Ajan filmi, oldukça sevimli bir casus filmi olmasının yanında oldukça sağlam ve gözlemci bir belgesel türüne imza atıyor. Huzurevi incelemesi talep edilen Özel dedektif Rómulo, 83 yaşındaki Sergio’yu tutarak huzurevinin bir sakini olmasını ve etrafında gelişen olayları raporlamasını ister. Ancak Sergio’nun sıcakkanlı yapısı huzurevinde herkese yakınlık kurmasını sağlar ve işler karışır. Film konusu çerçevesinde yalnızlık, yaşlılık, şefkat ve dostluk ile şekillenir.

IKSV 40. İstanbul Film Festivali kapsamında bu akşam 21.00’de gösterime giren Köstebek Ajan filmini tüm sinemaseverlere öneririz. Filmin tüm detaylarına ve bilet bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz.

Biliyo “İyi Seyirler” diler!

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum