Biliyo’dan Günün IKSV Film Festivali Önerisi: Arkadaşlar Arasında

IKSV 40. İstanbul Film Festivali kapsamında bu akşam gösterime giren Arkadaşlar Arasında filmini, dostluğun mücadelesini keşfetmek isteyen herkese tavsiye ederiz.


2

40. İstanbul Film Festivali kapsamında 17 Nisan Cumartesi ve 22 Nisan Perşembe günleri arasında Online gösterimle seyircisiyle buluşacak olan “Arkadaşlar Arasında” filminin yönetmenliğini Daniel Cohen üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Vincent Cassel, Bérénice Bejo, Florence Foresti, François Damiens, Daniel Cohen gibi isimlerin yer aldığı film, ana dili Fransızca ve Türkçe altyazı seçenekleriyle seyirciyle buluşuyor.

Film, dört kişiden oluşan bir arkadaş grubunun eğlenceli ve sıcak yaşamlarında aldıkları kavisli yolları ve tökezlemelerine yol açan bir başarı öyküsünü konu ediniyor. Dostluğun, hayata yönelik bireysel başarıların sonucunda şekillenmesi ve bir memnuniyetsizlik çevresinde yol alan “Arkadaşlar Arasında” filmi, Léa, Marc, Karine ve Francis isimli arkadaş gurubunda, Léa’nın bir gün gelip bir roman yazdığını ve romanın çok sattığını söylemesiyle bozulma noktasına gelir. Kimsenin bu başarı öyküsüne yönelik sevinç hissiyatı beslememesi ve aksine hayıflanmaların ortaya çıkması, daimî arkadaşlıkların bozulmasına neden olur.

IKSV 40. İstanbul Film Festivasli kapsamında bu akşam Online gösterime giren Arkadaşlar Arasında filmini dostluğun hayata yönelik mücadelesini keşfetmek isteyen herkese tavsiye ederiz. Filmin biletlerine ve detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler!

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum