Ford, robotik araştırmasını 75 milyon dolarlık Michigan Üniversitesi tesisine genişletiyor

Ford Motor Company, 100 araştırmacı ve mühendisini Michigan Üniversitesi Ann Arbor kampüsündeki 75 milyon dolarlık yeni robotik ve mobilite tesisine yerleştirece.


0

Ford Motor Company, 100 araştırmacı ve mühendisini Michigan Üniversitesi Ann Arbor kampüsündeki 75 milyon dolarlık yeni bir robotik ve mobilite tesisine yerleştirecek.

Bu, otomobil üreticisi ile üniversite arasındaki ilk işbirliği değil. Ford, UM’nin en büyük kurumsal bağışçısıdır ve iki kuruluş daha önce Otonom Araçlar için UM Ford Merkezi’ni açmak için bir araya gelmişlerdir. Ancak bu, Ford ekibinin bir bölümünü bir üniversite kampüsünde ilk kez birlikte konumlandırıyor.

Ford, TechCrunch’a düzenlemenin bir kuluçka makinesi değil, “küresel araştırma ve gelişmiş mühendislik ağımızın bir uzantısı” olduğunu açıkladı.

Düzenleme, Ford’a robotik araştırmaları yürütmek ve öğrencilere – ve tam tersi – dört katlı, 134.000 metrekarelik binanın en üst katından erişim sağlayacak. Ford, dördüncü kattaki laboratuvarına ek olarak, otonom araçları test etmek için yüksek tavanlı bir garaj alanına erişebilecek.

Yakınlarda Ford, araçlarını gerçek dünya ortamlarında test etmek için simüle edilmiş bir Main Street olan Mcity Test Tesisi’nde sürebilecek. Ford, 2015 yılında Mcity’de otonom bir aracı test eden ilk otomobil üreticisiydi.

Otomobil üreticisinin araştırma alanları, otonom sürüş teknolojisiyle sınırlı olmayacak.

Ford CTO’su Ken Washington Salı günü yaptığı açıklamada, “Robot teknolojisinin tüm alanında aracın ötesinde uygulamalar var, bu bizim için çok açık” dedi. “Robotikte araçlarımıza uygulanacak bir yetenek oluşturmak, ancak aynı zamanda pazarda nasıl göründüğümüzü yeniden düşünmek de dahil olmak üzere daha geniş bir potansiyel uygulama tabanına sahip olmak istediğimize oldukça uzun bir süre önce karar verdik. ticari araçlar ve muhtemelen hava robotikleri gibi diğer çözümler. “

2020 yılının Ocak ayında, Agility Robotics’in ilk siparişi, insan alanlarında çalışmak üzere sensörlerle donatılmış insansı bir robot olan Digit için Ford’dan geldi. Ford, öngörülemeyen arazilerde yol alabilen dört ayaklı robot olan Boston Dynamics’in kötü şöhretli Spot’unun yanı sıra yeni binadaki Digit’i de deneyecek. Ford, yeni UM tesisinde bu iki robot modeliyle deneyler yapacak.

Ford’un genel robotik ve mühendislik araştırmalarına Mario Santillo liderlik edecek ve Ford’un AV Araştırma’daki teknik müdürü Tony Lockwood AV tarafında liderlik edecek.

Yapılan açıklamaya göre, düzenlemenin bir parçası olarak Ford ve UM, “yetersiz hizmet alan öğrencilere daha fazla fırsat açmak için” kapsayıcı bir müfredat geliştirecek. UM’nin Mühendislik Dekanı Alec Gallimore, yeni Robotik Enstitüsü’nün alanı daha eşitlik merkezli hale getirmeyi hedeflediğini söyledi. Bu amaçla, Atlanta, Georgia’daki tarihsel olarak Siyah okullarından öğrenciler, ileri düzey kurslar sunmayan liselerden gelen öğrenciler için “oyun alanını eşitlemek” için matematik gerektirmeyen bir Robot Bilimi 101 kursuna uzaktan kaydolabilecekler. .

This story has been updated to clarify that Ford will have access to one high-bay garage space, not four, as well as its fourth floor lab.

Early Stage is the premier “how-to” event for startup entrepreneurs and investors. You’ll hear firsthand how some of the most successful founders and VCs build their businesses, raise money and manage their portfolios. We’ll cover every aspect of company building: Fundraising, recruiting, sales, product-market fit, PR, marketing and brand building. Each session also has audience participation built in — there’s ample time included for audience questions and discussion. Use code “TCARTICLE at checkout to get 20% off tickets right here.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
biliyonet

Astronomiye ilk girdiğimizde yaptığımız en eski etkinliklerden biri, gece gökyüzü heyecanı yüzeye çıkmaya başlar başlamaz çocuklarımıza göstermeyi sevdiğimiz şeydi

0 Yorum