Geleceğe Umutlu Bakmak: Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ülkemizin de dahil olduğu su kaynaklarına yönelik tehlikenin boyutunu göz önünde bulundurarak, sizler için bir su tasarrufu öneri listesi hazırladık.


2

Gün geçtikçe değişen iklim şartları ve doğanın artık “Dur!” demesiyle birçok farklı tehlikeyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu tehlikelerden en önemlisini de su kaynaklarının tükenmesi oluşturuyor. “Su kaynaklar nasıl tükenir, dünyada topraktan çok su var!” gibi düşünceler zihninizden geçiyor olabilir. %71’i su kaynakları ile kaplı dünyada, her yıl en az bir ülke su kıtlığıyla mücadele etmek zorunda kalıyor. Yapılan araştırmalar, 2040 yılına kadar 20’den fazla ülkenin su kaynaklarını yönünden sıkıntı yaşayabileceğini öne sürüyor.

Su, dünyanın döngüsüne ayak uyduran bir sisteme sahip. Yitirilen su kaynaklarının yeri, doğal yağmurlar ve karlar ile tekrardan doldurulabiliyor. Ancak, kuraklık tehlikesinin de su kaynaklarının tükenmesi ile teşkil edebileceği problemi hiç düşündünüz mü?

İşte tam olarak bu noktada doğayı korumak ve özellikle su kaynaklarını bilinçli tüketmek önem kazanıyor. Ülkemizin de dahil olduğu su kaynaklarına yönelik tehlikenin boyutunu göz önünde bulundurarak, sizler için bir su tasarrufu öneri listesi hazırladık. Uygulamak size değil, insanlık görevimize kalmış. Başlayalım.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Yorum