Günümüzün Şifa Yöntemi: Uçucu Yağlar


2

Bitkilerin arındırıcı gücünü daha önce duydunuz mu? Ortamda bulundurduğunuz minik bir lavanta demeti bile beyin fonksiyonlarınıza etkide bulunarak; psikolojinizin olumlu yönde gelişimine katkı sağlar. Özellikle biberiye, lavanta, nane, gül gibi bitkilerin aromatik etkisi zihinsel alanda beyin fonksiyonlarının gelişimine katkıda bulunurken; fiziksel alanda insan sağlığının korunmasına büyük ölçüde yardımcı olur.

Geçmişten günümüze dek birçok medeniyette bitkilerin arındırıcı gücü şifa yöntemi olarak kullanılmıştır. Şifa yönteminin yanı sıra; böcek uzaklaştırma, ortam arındırma ve mumyalama gibi birçok alanda kullanımı yaygınlaşmıştır. Günümüzde bitkilerin çiçek, gövde ve kök gibi bölgelerinden elde edilen uçucu yağlar özellikle aromaterapide kullanılan önemli bir şifa yöntemidir.

Uçucu yağların insan vücudunda zihinsel ve fiziksel birçok yapıya etki etmesi sebebiyle tıbbın aromaterapi alanında kullanımı yaygındır. Aromaterapide kullanılan uçucu yağlar özellikle sabit yağlarla birlikte seyreltilerek kullanılır.

Aromaterapi alanında kullanımı yaygın olan güzel kokulu bu uçucu yağların, sağlık için birçok kullanım alanı mevcuttur. Gelin, “Şifa Yöntemi Olarak En Sık Kullanılan Uçucu Yağlar Nelerdir?” sorusunu birlikte cevaplayalım.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum