Her Gün 1 Avuç Ceviz Vücudunuzda Neleri Değiştirir?

Vücut sağlığı için faydaları saymakla bitmeyen cevizi, düzenli olarak her gün bir avuç tükettiğinizde vücudunuzda yaşayabileceğiniz değişimleri merak ettiniz mi?


1

Geçmişte sınavlara ya da en önemli görüşmelere girmeden önce büyüklerimiz tarafından bazı yiyecekleri yememiz hakkında bilgilendirilirdik. Hatta ceplerimiz o yiyeceklerle dolup taşardı. Bu besinlerden bir tanesini de cevizler oluşturuyordu. Eskilerin söyledikleri ve yaptıklarının çok doğru olduğunu en somut örnekleriyle gözlemleyebileceğimiz bir örnekle bugün sizlerleyiz.

Kabuklu kuruyemişlerin belki de vücut için en yararlılarından bir tanesi Omega-3 yağı bakımında oldukça zengin olan cevizdir. Zihin sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücudun direnci için oldukça faydalı olan cevizi salatalarda, yemeklerde, ara öğünlerde ya da atıştırmalıklarda kolaylıkla tüketebiliriz.

Vücut ve zihin sağlığı için faydaları saymakla bitmeyen cevizi, düzenli olarak her gün bir avuç tükettiğinizde vücudunuzda yaşayabileceğiniz değişimleri merak ettiniz mi? Gelin, maddeleriyle bilenler bilmeyenlere anlatsın!

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

0 Yorum