IKSV’de Oscar Özel Gösterimi: Another Round


1

Dünya çapında senaryosu, diyalogları ve oyuncu kadrolarıyla birçok efsanevi yapıma imza atılıyor. Geçtiğimiz haftalarda 93. Oscar Ödülleri gecesinde birçok kategoride eşsiz yapımlara imza atan filmler ödüllerine kavuşmuştu.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı 5 Mayıs Çarşamba saat 21.00’den itibaren kısıtlı bir süre için filmonline’da Uluslararası Film kategorisinde Oscar kazanan, Thomas Vinterberg’in yönettiği Druk / Another Round filminin gösterimine imza atıyor.

Sıra dışı konusu ve sinematografik sahneleriyle 2020 yılının en çok ses getiren ve ödüle layık görülen yapımlarından biri olan Another Round ’un kapasiteyle sınırlı biletleri 4 Mayıs Salı saat 10.30’dan itibaren Passo‘da satışa çıkıyor.

“Another Round”

Mads Mikkelsen’in başrolünde bulunduğu ve Uluslararası Film kategorisinde Oscar kazanan, Thomas Vinterberg’in yönettiği Druk / Another Round filmi alkol alarak yoluna koyulmaya çalışılan bir hayatın daha da kötüleşme serüvenini ele alıyor.

Orijinal adı Drunk olan filmin konusu şöyle şekilleniyor: “Martin, yorgun ve yaşlı hisleriyle boğuşan bir lise öğretmenidir. Aynı zamanda Martin’in evlilik ve iş hayatı da beklediği gibi yolunda gitmez. Martin’in çalıştığı okuldaki öğrenciler ve veliler not ortalamalarının artması uğruna sözleşmesinin iptal edilmesini ister. Alkolün zihni dünyaya açtığı düşüncesinde olan Martin, üç öğretmen arkadaşıyla birlikte deney yapmaya karar verir. Deney, her gün belirli miktarda alkol tüketimiyle başlar ancak alkolün olumsuz etkileri deneyin ilerleyen süreçlerinde görülmeye başlayacaktır.”

Oscar ödüllü Anather Round filmini izlemek için 4 Mayıs Salı gününden itibaren biletlerinizi Passo’dan alabilirsiniz. İyi seyirler!

 

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

0 Yorum