İlgiyle Okuduğumuz Yazarların Yaşam Alanları


2

Daha önce hiç, kendinizi en yalnız hissettiğiniz noktada bir kitabın dostluğuyla yeniden yaşama dört elle sarıldığınız oldu mu? Mutlaka olmuştur. Kitaplar adeta yaşamımızda bir rehber görevini üstleniyor. Bazen hiç beklemediğimiz bir kitabın sayfasında yer alan küçük bir cümle bile hayatımıza bakış açımızı değiştirmeye yetiyor. Elbette bir rehber rolünü üstlenen kitaplar, kendiliğinden var olmuyor. Kelimeleri yaşamımıza kazandıran eşsiz yazarların kalemlerinden akıp, kâğıda dökülen düşünceleriyle bir kitap halini alıp, hayatımızda giriyor.

Herkesin düşüncelerine ortak olduğu ve yazdığı bir cümlenin içerisinde hayatının film şeridi gibi gözlerinin önünde aktığı bir yazar olmuştur. Kaleminden akan sözcükleriyle yaşamımızda adeta önemli bir rolü üstlenen yazarlar, zihinlerinde yer alan düşünceleri ve fikirleri hayat tecrübeleriyle birleştirip kâğıda aktarırlar. O öyle bir kâğıt haline gelir ki, sonsuz ihtimallere dayanan evrende bir gün döner dolaşır, en ihtiyacı olan kişinin hayatına bir arkadaş gibi dokunur.

Peki, onca yaşanmışlığı ve eşsiz düşünceyi yaşama kazandıran yazarların nasıl bir hayatı olduğunu hiç düşündünüz mü? Sabahları uyanıp neler yapıyorlar, ilhamlarını nerelerden alıyorlar gibi sorular mutlaka zihninizin içerisinde yer bulmuştur.

Sizler için, edebiyat dünyasına eşsiz eserleriyle damga vurmuş nadide yazarların yaşam alanlarını araştırdık. Gelin, bilenler bilmeyenlere anlatsın.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum