Instagram Hakkında Ufuk Açıcı Bilgiler

Instagram, çoğu sosyal medya analizcileri tarafından en çok araştırılan uygulamalardan biri. Bu araştırmalar Instagram'ın her aktivitesini rapora dökmekte.


0
1 Paylaşım

Instagram’ı Instagram yapan şey, kullanıcılarına doğrudan fotoğrafçılık deneyimi sunmasıydı. Zamanla gelişti ve değişti. Instagram’ın bu istatistiklerinibilenler bilmeyenlere anlatsın!

 1. 1 Günlük 500 Milyon Kişi


  Günlük yaklaşık 500 milyon kişi, Instagram'da story paylaşıyor. Bu oldukça ilgi çekici bir özellik Özellikle siteye her gün göz atan aynı sayıda insan Hikaye içeriğine de göz attığından, hikayeler ortalama 2 miyar kişiye ulaşıyor.

 2. 2 %63 ve %47


  Instagram kullanıcılarının %63'ü uygulamayı günde en az bir kez kontrol ediyor. %42'si de uygulamayı aynı gün içinde birden çok kez açıyor. 

  Instagram kullanıcılarının çoğu, yüksek oranda etkileşimde bulunuyor ve uygulamayı düzenli olarak kontrol ediyor.  Bu araştırma, yalnızca %16'sının uygulamayı haftada bir veya daha az açtığını buldu.

 3. 3 Kadın-Erkek Oranı


  2020 itibariyle, Instagram'ın hedef kitlesinin %52'si kadın, %48'i erkek olarak tanımlandı.  

  Instagram'ın geniş bir kitleye sahip olduğunu biliyoruz ve rakamlar uygulamanın hem erkeklere hem de kadınlara oldukça eşit şekilde hitap ettiğini söylüyor. B

  azı platformlar, ağırlıklı olarak bir nesile veya diğerine veya bir cinsiyete doğru eğilir.  Örneğin Reddit, önemli ölçüde daha fazla erkek kullanıcıya sahipken, Pinterest genel olarak hala daha fazla kadın çekiyor. Fakat Instagram'da durum böyle değil.

 4. 4 Araştırma Sitesi


  Instagram kullanıcılarının %81'i platformu ürün ve hizmetleri araştırmak için kullandığını söylüyor.  Bu nedenle Instagram'da değilseniz, güçlü satış fırsatlarını kaçırıyor olabilirsiniz.

 5. 5 Ortalama 30 Dakika


  2020'de Instagram kullanıcıları, 2019'dan 4 dakikalık bir artışla Instagram'da günde ortalama 30 dakika geçirdi. COVID-19 pandemisi nedeniyle evde kalan daha fazla insanın büyüme oranlarını bu kadar çarpıcı bir şekilde artırması gayet mantıklı.

 6. 6 Hashtag Kullanım Sayısı


  Google genelde ideal hashtag kullanımının 8 ila 14 arasında olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, birkaç Instagram çalışması, 11'i sihirli sayı olarak kabul ediyor. Hashtag için sayı olarak 11'e çıktıkça her bir hashtag ile etkileşimin arttığını, ancak daha sonra azaldığı düşünülüyor.

 7. 7 Sıralamada 4.


  Instagram uygulamalar arasında en çok kullanılan olarak 4. sırayı işgal ediyor.

 8. 8 Kullanıcıların %90'ı


  Kullanıcıların %90'ı Instagram'da en az bir markayı takip ediyor. Bu, diğer tüm sosyal medyalardan önemli ölçüde daha fazla.

  Instagram'ı influencerlar'ın başkenti yapan bu durum, Youtube'dan sonra ikinci sırada gelmekte.

 9. 9 Post Atmak İçin En İyi Zaman


  Gönderi yayınlamak için en iyi zamanlar, büyük ölçüde bireysel işinize, saat diliminize ve ulaşmak istediğiniz hedef kitleye bağlı. 

  Ünlü bir sosyal medya ekibi, Instagram'da paylaşım yapma geçmişlerinin tamamını analiz etti. Çalışma sonunda bulundu ki, paylaşım yapmak için en iyi zaman hafta içi 08:00-12:00 veya 16:00-17:00. *Her ülkenin kendi yerel saatine göre.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Zekice Zekice
0
Zekice
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Alkış Alkış
0
Alkış

0 Yorum

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın