Instagram’ın yeni yapay zeka özelliği


0

Instagram’ın yeni yapay zeka özelliği, yetişkinlerin onları takip etmeyen çocuklara mesaj göndermesini engelliyor

Platform bir dizi yeni çocuk güvenliği önlemini açıkladı

Instagram bugün, platformdaki genç kullanıcıları korumak için tasarlanmış iki yeni AI aracını açıkladı.

İlk özellik, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen 18 yaşın altındaki kişilere mesaj göndermesini engeller. Daha sonra yetişkin kullanıcıya, hesaba DM gönderemeyeceğini belirten bir bildirim gönderir.

Instagram, sistemin nasıl çalıştığına dair çok az ayrıntı verdi, ancak ana şirket Facebook bir blog gönderisinde kullanıcıların yaşlarını anlamak için AI kullandığını söyledi:

Bu özellik, makine öğrenimi teknolojisini kullanarak insanların yaşlarını tahmin etme çalışmalarımıza ve insanların kaydolurken bize verdikleri yaşa dayanır. Uçtan uca şifrelemeye geçerken, gizliliği koruyan ve DM’lerin içeriğine erişmeden insanları güvende tutan özelliklere yatırım yapıyoruz.

İkinci özellik, genç kullanıcıları, halihazırda bağlı oldukları yetişkinlerle etkileşimde bulunurken dikkatli olmaya teşvik eden istemler gönderir.

[Read: How do you build a pet-friendly gadget? We asked experts and animal owners]

Sistem ilk olarak, bir yetişkinin çocuklara çok sayıda arkadaş veya mesaj isteği göndermesi gibi olası şüpheli davranışları algılar. Daha sonra alıcının DM’lerine bir güvenlik uyarısı ekler ve onlara konuşmayı hemen sonlandırma veya yetişkini engelleme, bildirme veya kısıtlama seçeneği sunar.

Instagram, sistemin bu ay bazı ülkelerde başlatılacağını ve “yakında” küresel olarak kullanıma sunulacağını söyledi.

Şirket ayrıca, “özel bir hesabın avantajlarını vurgulayan ve ayarlarını kontrol etmelerini hatırlatan” bildirimler göndererek, herkese açık profilleri olan gençleri hesaplarını gizli tutmaya teşvik edecek.

Yeni özellikler, gençleri Instagram’da daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor; bu araştırma, İngiltere ve Galler’deki ilk tecrit sırasında çocuk bakım suçları için en çok kullanılan platform olduğunu gösteriyor.

Instagram, artık ek gizlilik ayarları da dahil olmak üzere daha fazla güvenlik önlemini değerlendirdiğini ve önümüzdeki aylarda bunlar hakkında daha fazla ayrıntı sunacağını söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
biliyonet

Astronomiye ilk girdiğimizde yaptığımız en eski etkinliklerden biri, gece gökyüzü heyecanı yüzeye çıkmaya başlar başlamaz çocuklarımıza göstermeyi sevdiğimiz şeydi

2 Yorum

  1. Kullanmış olduğu yapay zeka teknolojisi ile üyesi olan insanları müşterisi olan zenginlere ve siyasilere peşkeş çeken Facebook’un böyle minimal bir insancıl adımla sempatik görünme çabaları ironik.