İyi Bilindiği Sanılan Büyük Yanlışlar

Özellikle sosyal medya ile birlikte ifade özgürlüğünün artması, bazı yanlış ve geçersiz sanrıların doğru kabul edilmesini sağladı.


0

Telefonunuzu gün boyu sarj etmeyin! Suya tuz atarsanız daha çabuk kaynar! ve birçoğu.. Mandela Etkisi‘nin her gün duyduguğumuz tezahürlerini bilenler bilmeyenlere anlatsın!

 1. 1 Mikrodalga Fırınları


  Nedendir bilinmez, mikrodalga fırınlar diğer mutfak ekipmanlarından daha fazla efsaneye sahip. Örneğin, yıllar boyu insanlar uzun zamandır kansere neden olduklarını düşündüler. Bu konu hakkında kesin bir bilimsel kanıt henüz yok.

  Birçok insan, mikrodalga fırının içine konulan yemeğin önce içini ısıttığını düşünüyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu yanılgının sebebi, mikrodalga fırınları ilk çıktığında yapılan reklamlardan kaynaklanıyor.

 2. 2 Yumurtalar


  Bir yumurtanın kabuğunun rengi, yumurtlayan tavuğun türüne göre şekillenir. Başka bir deyişle, kabukları farklı renkte olan yumurtaların ayrı değerlere sahip olması tamamen bir yanılgı.

 3. 3 Islak Saç İle Sokağa Çıkmak


  Saçınızı yıkadıktan hemen sonra sıfırın altındaki sıcaklıklarda dışarı çıkmak sizi üşütebilir ve saçınızın donmasına neden olabilir. Her şeyi yapabilir. Yine de sizi hasta etmez.  Soğuk algınlığına bir virüs neden olur ve saçınızın ıslak veya kuru olması umurlarında değil. 

  YİNE DE

  Bu virüsler, ıslak saçlardan dolayı üşüyen bedene daha rahat girebileceği için yine de dolaylı yoldan bir bağı vardır.

 4. 4 Tuzlu Su Daha Çabuk Kaynar


  Aslında, tuzlu suyun kaynama noktası tatlı sudan biraz daha yüksek olduğundan tuzlu suyun kaynaması biraz daha uzun sürer.

 5. 5 Dizüstü Bilgisayarlar


  Dizüstü bilgisayarlar, kullanmak için kucağınıza koyabileceğiniz gerçeğinden dolayı bu isimle adlandırılıyor. 

  Ne yazık ki Dünya üzerinde çoğu insan buna inanmıyor. Genellikle dizüstü bilgisayarlar, masa veya masa görevi gören başka sehpalarla kullanılıyor.

   Bilgisayar pilinin bacakların tam üstünde olduğu ve dizüstü bilgisayarların ısı ürettiği göz önüne alındığında birçok yanılgı ortaya çıktı. Uzun bir süre Dünya, dizüstü bilgisayarların ciddi bir tehlikeye neden olabileceğine inanıyordu. Özellikle dizüstü bilgisayarın kullanıcı kişiyi kısırlaştırabileceğine inanılıyordu. 

  Bu durum henüz teoride doğru olan bir şey. Halen daha bilim insanları bir insanın kısırlaşması için ne kadar süre ve ne kadar şiddette dizüstü bilgisayarın ısı ve radyasyonuna ihtiyacı olduğunu bulamadı. Tabi siz yine de kullanırken dikkat edin.

 6. 6 Cep Telefonları


  Bu yanılgıya karşı gerçek şu ki, akıllı telefonlar isimlerinin hakkının veriyorlar. Cep telefonları, tam şarj olduklarında, sahip oldukları yazılım pilin daha fazla şarj olmasını durdurur. Böylece pilin aşırı ısınması veya hasar görmesi riskini ortadan kalkar.

 7. 7 5 Saniye Kuralı


  Böyle bir yanılgı kadar saçması yoktur heralde.. Eğer biri size böyle bir önerme ile gelirse, cevabınız burada! 2017 yılında yapılan araştırma "beş saniye içinde yiyeceğe önemli miktarda bakteri geçtiğini" kanıtladı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Zekice Zekice
0
Zekice
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Alkış Alkış
0
Alkış

0 Yorum

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın