Kokuların İyileştirici Gücü: Piyasanın En Pahalı 6 Uçucu Yağı!

Sizler için uçucu yağların fiyatlarını araştırdık ve piyasadaki yağların pahalıdan ucuza bir sıralamasını yaptık. Gelin, birlikte göz atalım.


2

Doğanın bir mucizesi olan bitkilerin çiçek, kök ve gövde gibi bölümlerinden insan sağlığı için oldukça faydalı ürünler elde edilir. Uçucu (esansiyel) yağlar, sağlık için oldukça faydalı ürünlerin başında gelir. Bitkilerin değerli özlerinden elde edilen uçucu yağlar kozmetik, oda parfümü, temizlik, sağlık, gıda gibi ürünlerde sıklıkla kullanılır. Özellikle tıbbın Aromaterapi dalında kullanımı oldukça yaygın olan uçucu yağlar; zihinsel fonksiyonları harekete geçirerek sağlığın önemli ölçüde gelişimine katkı sağlar. Uçucu yağların; lavanta, kekik, nane, sandal ağacı, gül, portakal çiçeği, biberiye, papatya gibi birçok farklı türü mevcuttur. Doğadaki bitkilerden damıtılarak elde edilen uçucu yağların türüne ve kullanım alanlarına göre fiyatlarında bazı değişimler söz konusu olabilir. Sizler için uçucu yağların fiyatlarını araştırdık ve piyasadaki yağların pahalıdan ucuza bir sıralamasını yaptık. Gelin, birlikte göz atalım.

Pahalıdan Ucuza Uçucu Yağlar

Gül Uçucu Yağı

Geçmişten günümüze kadınların güzellik mucizesi olan gül bitkisinden elde edilen gül uçucu yağı; kaygı azaltıcı ve stres dindirici özelliği ile bilinir. Gül çiçeğinin eşsiz kokusu ve saymakla bitmeyen faydaları ile gül uçucu yağı diğer esansiyel yağlar arasında fiyatı bir tık yüksek olanlar arasındadır. Gül uçucu yağı, miktarına ve uygulama şekline bağlı olarak 100 ve 1000 TL fiyat aralığında değişim gösterir.

Roma Papatyası Uçucu Yağı

Çok eski çağlardan itibaren faydaları ile büyük ses getiren Roma Papatyası uçucu yağı; cilt rahatsızlıklarını giderici, sindirim düzenleyici, iltihap çözücü ve zihin sakinleştirici etkisi ile insan vücuduna büyük etkileri olan uçucu yağlardan biridir. Faydaları ve elde edilme süreçleri dolayısıyla en pahalı uçucu yağlar arasında yer olan roma papatyası uçucu yağı, 100-600 TL arasında değişen fiyatlarda piyasada yerini alır.

Ylang Ylang Uçucu Yağı

Kan dolaşımına büyük ölçüde katkı sağlayarak, vücut iltihaplanmasının önüne geçen ylang ylang uçucu yağı; sağlığa saymakla bitmez etkisi ve elde edilme aşamaları ile pahalı uçucu yağlar arasında yerini alır. Ylang ylang uçucu yağı piyasada 100-500 TL arasında bulunabilir.

Sandal Ağacı Uçucu Yağı

Sandal ağacı uçucu yağı önemli bir balgam söktürücüdür, antiseptik özelliği ile vücudun mikroplardan arınmasını ve dinginliğini büyük ölçüde sağlar. Aynı zamanda sandal ağacı uçucu yağı, alerji için oldukça rahatlatıcı bir üründür. Sağlık açısından birçok etkisi bulunan ve hoş kokusuyla mest eden sandal ağacı uçucu yağı piyasada 100-500 TL arasında yerini alır.

Ölmez Çiçek Uçucu Yağı

Ölmez çiçek uçucu yağı özellikle cildin yaşlanma belirtilerini ve akne, kızarıklık gibi şikayetlerini önlemede bir numaralı yağlar arasındadır. Cilt lekelerini önleyerek, canlılık ve tazelik katan ölmez çiçek uçucu yağı piyasada 100-400 TL arasında bulunur.

Mavi Papatya Uçucu Yağı

Mavi papatya uçucu yağı önemli bir kas gevşeticidir. Vücudun sakinleştirici ve dinginleştirici görevini üstlenen mavi papatya uçucu yağı, depresyon, mikrop, iltihap gibi problemleri için oldukça etkili bir üründür. Mavi papatya uçucu yağı piyasada, 100-400 TL arası bir fiyatla bulunur.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum