Korku Dolu Turistik Mezarlık: Capuchin Manastırı

Capuchin Manastırı yeraltı mezarlıkları, 15. yüzyıldan itibaren bölgede vefat eden kişileri mumyalanmış bir şekilde turistlere sunuyor.


0

Capuchin Manastırı, bugün birçok turistin görmek için sıraya girdiği bir yer olsa da, aslında bir mezarlık. Bu ürpertici Capuchin Manastırı yeraltı mezarlarını bilenler bilmeyenlere anlatsın!

 1. 1 Gömmek Yerine Mumyalanma Tercih Edildi


  15. yüzyılda, Palermo'da Capuchin rahipleri tarafından yönetilen mezarlıklar dolmuştu. Palermo'nun ada olmasından dolayı oluşan bu durum için Rahipler yeni bir çözüm buldu. Rahipler, geleneksel mezarlık alanlarını genişletmek yerine, mezarlığın altındaki mahzenleri kazmaya karar verdiler. Gubbiolu Silvestro vefat ettiğinde rahipler onunla beraber dua etmeye devam edebilmeleri için Silvestro'yu mumyaladılar. Yüzlerce yıl sonra ziyaretçileri yeraltı mezarlığının girişinde karşılayan bu keşiş, bu yeni çözümün ik örneği oldu.

 2. 2 Palermo Sakinlerine De Uygulandı


  Bu mumyalama işlemi sadece Capuchin rahipleri için bir uygulamaydı. Birkaç yüzyıl sonra, bu cenaze törenini genişletmeye karar verdiler. Palermo sakinleri de bu uygulamalara konu oldu. Palermo sakinlerinin cesetleri sirke solüsyonunda yıkanmaya başlandı ve samanla dolduruldu.  

 3. 3 Prestij Göstergesi


  Aileler, ölen sevdiklerini giydirmek için kıyafet temin ediyor ve sık sık yanlarında ziyarete geliyorlardı.  Bu bir prestij göstergesiydi ve bakım masrafları nedeniyle yalnızca Palermo'daki en zengin ailelerin karşılayabileceği bir şeydi.

 4. 4 Dört Ayrı Bölüm


  Rahipler rahip kıyafetleri içinde Capuchin Manastırı yeraltı mezarlarında duruyor. Asker ve kamu görevlileri halen daha üniformaları giyinik şekilde bekliyor.  Kadınlar, erkekler, çocuklar ve bebekler için ayrılmış dört ayrı oda bulunmaktadır.  Bazı cesetler mumyalanmış ve cam tabutlarda sergilenirken, bazıları duvarlardan ayakta asılı şekilde sergileniyor.

 5. 5 Tel Kafesler


  İnsanlar hatıra olarak Capuchin Manastırı'nın yeraltı mezarlarındaki ölülerin kemiklerini aldıkları için, mumyalar tel kafeslerde korunuyor.

 6. 6 İki Yaşındaki Bebek


  Capuchin Manastırı yeraltı mezarlarının en ünlü mumyalanmış kişisi Rosalia Lombardo isimli iki yaşında bir bebek.  Zatürreden dolayı hayatını kaybeden Lombardo'nun vücudu çok iyi korunmuş.  

 7. 7 Yaklaşık 7500 Ceset


  Capuchin Manastırı yeraltı mezarlarında yaklaşık 7500 tane cesedin olduğu düşünülüse de yaklaşık 2000 tanesi görülebiliyor. Capuchin Manastırı yeraltı mezarlarında aristokrasi mensupları, avukatlar, doktorlar, sanatçılar bulunmakta. Hatta, bir Tunus prensesinin de burada yattığı düşünülüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Zekice Zekice
0
Zekice
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Alkış Alkış
0
Alkış

0 Yorum

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın