Koronavirüs Gündemi: Vaka Sayısı En Çok Artan İller Açıklandı!

Fahrettin Koca paylaşımında 100 bin nüfusa dayalı haftalık bir vaka haritasında en çok vaka artışı gösteren illere dikkat çekerek uyarılarda bulundu.


1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı bir istatistiksel paylaşımla vaka sayısında en fazla artış ve azalış yaşanan illeri duyurdu.

Fahrettin Koca paylaşımında 100 bin nüfusa dayalı haftalık bir vaka haritasında en çok vaka artışı gösteren illere dikkat çekerek uyarılarda bulundu:

“100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısında en çok artış Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ’da oldu. Samsun ve Ardahan’da ise azalış gerçekleşti. Yeni kararlara tam uyumla vaka sayılarını azaltmak elimizde”

En Çok Vaka Sayısı Görülen Şehirler

Fahrettin Koca’nın paylaştığı ististiklerde haftalık verilere göre 100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller: Kırklareli, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kastamonu oldu.

En Az Vaka Sayısı Görülen Şehirler

Fahrettin Koca’nın paylaştığı ististiklerde haftalık verilere göre 100 bin kişide en az Covid-19 vakası görülen iller: Şırnak, Hakkari, Van, Şanlıurfa ve Mardin oldu.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Yorum