Özgür ve Renkli Bir Yaşam Kutlaması: 15 Nisan Dünya Sanat Günü!

Dışarı baktığımızda sıcaklığıyla içimizi ısıtan güneşin turunculuğu ve gökyüzünün umut dolu mavisi olmasaydı; içimizdeki karamsarlıktan nasıl kurtulabilirdik?


1

Renkler olmasaydı ne olurdu diye düşündünüz mü hiç? Dışarı baktığımızda sıcaklığıyla içimizi ısıtan güneşin turunculuğu ve gökyüzünün umut dolu mavisi olmasaydı; içimizdeki karamsarlıktan nasıl kurtulabilirdik? Peki, hayatımıza her daim renklerin en keyifli ve umut dolu halini kazandıran sanat olmasaydı ne yapardık? İşte bugün tam olarak bunu düşünüp, umut dolu gözlerle yaşama bakabilmenin gücünü oluşturan: Dünya Sanat Günü!

Sanat dünyada bütünleştirici, birleştirici ve umut dolu bir bakış açısını oluşturuyor. Yaratıcılığı ve yenilikçi düşünceyi besleyen sanat, yaşamın evrenselliğini destekliyor ve tüm insanlığı birleştiriyor. Yaratıcılık ve birleştirici gücün esas olduğu sanatın her daim hatırlanması, kutlanması ve değer görmesi gerekiyor.

Dünya Sanat Günü, tüm dünyada sanatın gelişimi, yayılması ve beğenisi üzerine kutlanan en özel günlerden birini oluşturuyor. Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’da rengarenk gülüşlerle kutlanan Dünya Sanat Günü, UNESCO tarafından 2019’da ilan edilmiştir.

Dünya Sanat Günü; sanatın toplumsal bakış açısı ve farklı alanlara yönelik çeşitliliği hakkında bir bilgilendirici rolünü üsleniyor. Bilginin yanında teşvikin de söz konusu olduğu Dünya Sanat Günü, tüm dünya çapında sanat eğitimlerinin de değer görmesini amaçlıyor.

Hayatımızın eşsiz renklerini ve özgür bakışını oluşturan sanatın ve sanatçının, Dünya Sanat Günü kutlu olsun! Sanatın her daim ayakta kalacağını biliyor, herkese bol sanatlı ve renkli günler diliyoruz!

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

0 Yorum