Rus Aşısı Sputnik V İçin Acil Kullanım Onayı Verildi!


0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Rusya’da koronavirüse karşı geliştirilen Sputnik V aşısı için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından acil kullanım onayının verildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da üretilen Viral vektör kaynaklı bir aşı olan Sputnik V’nin Türkiye’de üretilmesine ilişkin anlaşmanın imzalandığı duyurulmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu Rus aşısı Sputnik V’nin acil kullanım onayı açıklamasından sonra Sputnik V şirketi resmi Twitter hesabında Türkiye’nin Sputnik V aşısına izin veren dünyanın 63. Ülkesi olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aşı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında aşıya yönelik yöneltilen sorulara cevap verdi. Aşı tedariğine ve Rus aşısına yönelik sorular cevaplayan Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

“Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeteri derecede var. Rusya’dan şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek. Ciddi bir miktarda Sputnik aşısı inşallah gelecek. Oradan da ciddi bir miktarda aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.”

 

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum