Sağlık Bakanlığı Açıkladı: 10-16 Nisan Haftası Vaka Sayısı Artan ve Azalan İller Belirlendi!

Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan ve azalan illere yer verdiği bir paylaşımda bulundu.


2

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan ve azalan illere yer verdiği bir paylaşımda bulundu.

Fahrettin Koca’nın paylaşımına göre en çok vaka artışı görülen iller Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova olurken; en çok vaka azalışı görülen iller Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman olarak sıralandı.

“Vaka Sayısı Artış Hızı Azaldı”

Fahrettin Koca sosyal medya hesabında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarına (10-16 Nisan) göre yayınladığı tabloya yönelik, vaka sayısı artış hızının azaldığını söyledi ve tedbirlere yönelik uyarılarda bulundu:

”100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak”

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabında 3-9 Nisan 2021 tarihlerine ait en çok vaka artışı ve azalışı görülen illeri açıklamıştı.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum