Starlink Uyduları Hakkında Bilinmeyenler

Geçtiğimiz günlerde telaşa neden olan ve Mustafa Varank tarafından açıklık getirilen Starlink Uyduları, birçok insan tarafından en çok araştırılan konulardan oldu.


0

Geçtiğimiz günlerde gökyüzünde sıralı birkaç yıldız görüntüsü insanların telaşına yol açmıştı. Türkiye’nin çeşitli noktalarında birçok farklı insan tarafından akşam saatlerinde sıralı 100’e yakın görülen ışığın akabinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gökyüzünde yer alan parlamaların Starlink Leo Uyduları Güneş Panellerinden kaynaklandığını ifade etti.

Bir yıl önce de sıralı yıldızlar haline görülen Starlink görüntüleri birçok bölgede telaşa neden olmuştu. Aynı şekilde geçen yıl da Türkiye’de görülen ışıkların Starlink Leo Uyduları SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızı olduğu anlaşılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde telaşa neden olan ve Varank tarafından açıklık getirilen Starlink Uyduları birçok insan tarafından en çok araştırılan konulardan biri haline geldi. Sizler için Starlink Uyduları hakkında bilinmeyenleri derledik. Gelin, bilenler bilmeyenlere anlatsın.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum