Tam Kapanmada Uygulanan Genelgelerin Özeti

Tam kapanma sürecinin son bulmasına yaklaşık 10 gün kala sizin için genelgelerin özeti niteliğinde yasakları ve uygulamaları derledik.


0

Koronavirüsle mücadele kapsamında ülkemizde 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar “Tam Kapanma” süreci uygulanıyor. Ramazan ve bayram vaktini içine alan tam kapanma, kısıtlama sonunda 5 bin altında vaka sayısına ulaşmayı ve etkileşim seviyesini en aza indirmeyi hedefliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma sürecinde uyulması gereken kurallar ve muaf iş yerlerine ilişkin bir genelge yayınlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu genelgeye ek olarak Pazar yerleri ve marketlerde satılan ürünlere ilişkin de genelgeler yayınlandı. Tam kapanma sürecinden bu yana “Tam Kapanma Tedbirleri, Görev Belgesi Düzenlenmesi, Seyahat İzin Belgesi, Market Tedbirleri, Pazar Yerleri Genelgesi” konulu genelgeler valiliklere gönderildi. Hal böyle olunca vatandaşlar yayınlanan genelgelerin içeriği hakkında soru işaretlerine yenik düştü.

Tam kapanma sürecinin son bulmasına yaklaşık 10 gün kala sizin için genelgelerin özeti niteliğinde yasakları ve uygulamaları derledik. Gelin, bilenler bilmeyenlere anlatsın.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum