Tom Cruise Filmlerini Gerçekleştiren Müze

Casusluk Müzesi, ziyaretçilerine istihbarat tarihi ve teknolojilerini gezme fırsatı sunarken aynı zamanda müze içerisinde görevler yaptırıyor.


0

Casusluk, dünya tarihinde bilgi savaşı için önemli bir yerdedir. Casus Müzesi, bu önemi gözardı etmeyerek casusluk tarihini sergiliyor. Casus Müzesini bilenler bilmeyenlere anlatsın!

 1. 1 Lazer Işınları


  Yaklaşık 55.000 metrekarelik New York Casus Müzesi, Jason Bourne'deki Matt Damon gibi lazer ışınlarından kaçmak da dahil olmak üzere casus benzeri faaliyetleri denemenizi sağlayan deneyimler sunuyor.

 2. 2 Alan Turing


  Aynı zamanda Immitation Game'e konu olan Enigma ile ünlü olmuş Alan Turing de müzede kendine yer edinmiş. Alan Turing, müzenin daha geleneksel kısmında bulunuyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman kodlarını kıran İngiliz şifre kırıcı Alan Turing'in gerçek hayat hikayesine buradan ulaşılabiliyor. Dahası, kodları kırmak için aldığı notlar da orijinal haliyle burada sergilenmekte.  

 3. 3 Casusluk Tarihi


  Casus Muzesi, gerçek hayattaki casusların hikayelerini de içeriyor.  Tek bacaklı Amerikan casusu Virginia Hall'un hayatı ile gerçek hayattaki casusluk dünyasından gerçek nesneler, belgeler bulunmakta. Casusluk tarihi, tarih boyu kullanılan casus teknolojileri bu müzede sergilenmekte. 

 4. 4 Farklı Bir Konsept


  Müze ziyaretçileri Casus Müzesi'ne alındığında, geleneksel müzelerden farklı bir konsept ile karşılaşıyor. Ziyaretçilere müzeye girdiklerinde “kimlik bandı” bileklikleri. Kimlik bantları bina genelindeki görevleri tamamlamak için kullanıyor.  

 5. 5 Müze İçindeki Görevler


  Bu görevler arasında mesajların kodunu çözme, yalan makinesi testi yapma, lazerlerden kaçınma bulunmakta.  Müze deneyimi sonunda her ziyaretçiye, İngiliz İstihbaratı'nda eski bir eğitim başkanı tarafından geliştirilen profil oluşturma sistemi ziyaretçilere ne tür bir casus olduğunu söylüyor.

 6. 6


 7. 7


 8. 8


 9. 9Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
Zekice Zekice
0
Zekice
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Alkış Alkış
0
Alkış

0 Yorum

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın