Türk Siyasetçilerin Bilinmeyen Özellikleri


3

Günümüzde birçok siyasetçiyi televizyonlardan ya da haberlerden gördüğümüz kadarıyla ve siyasi kimlikleriyle tanıyoruz. Ancak her şeyden önce onlar da bir insan; hiç bilinmeyen ve basına yansıtmadıkları özellikleri mevcut. Gündemde yer alan birçok siyasetçinin bilinmeyen özelliklerini araştırdık ve size bir liste hazırladık. Şaşırmaya hazır olun!

Makas Koleksiyoncusu Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye’nin birçok yerinde neredeyse her gün açılışlar yapılıyor. Bu değerli açılışları onurlandırmak için Recep Tayyip Erdoğan da dahil oluyor ve birçok yerde açılış yapıp, kurdele kesiyor. Tüm bu açılışların neticesinde bir makas koleksiyonuna sahip olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı tüm açılışlardan sonra yeni makasları da koleksiyonuna ekliyor.

Kitapların Kurdu Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kitapseverliği ve zengin bir kütüphaneye sahip olmasıyla bilinmeyen bir kitap kurdu özelliğini ortaya koyuyor. Binlerce kitap ve zengin bir kütüphaneye evinde yer veren Devlet Bahçeli, yerli ve yabancı olmak üzere tüm eserleri okuyor. Özellikle tarih, ekonomi ve siyaset alanlarına yönelik kitapları okumaktan oldukça keyif duyuyor.

Sanat Düşkünü Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanata yönelik övgü dolu sözleri ve eğilimiyle biliniyor. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nın bir röportajında bahsettiğine göre Kemal Kılıçdaroğlu evde dizi izlemekten çok tiyatro ve sinema gibi sanatsal aktivitelere katılım göstermekten hoşlanıyor.

Sportif Bakış Açısıyla Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, günümüzde sanatın ve sporun tüm alanlarına olan nitelikli bakış açısıyla biliniyor. Spor hayatına lise yıllarında adım atmaya başlayan Akşener’in masa tenisinde oldukça iddialı olduğu ve okulun voleybol takımında yer aldığı biliniyor.

Güçlü Kalem Fahrettin Altun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, genellikle medyatik alana yönelik çalışmalarıyla biliniyor. Ancak bilinen tüm özelliklerinin yanında Fahrettin Altun güçlü bir yazar kalemine sahip. Türkçe diline yönelik eğilimleri oldukça açık olan Fahrettin Altun yayın yönetmenliği, editörlük ve köşe yazarlığı görevlerini üstlenmiştir.

Erken Doğan Bebeklerin İlk Dostu Fahrettin Koca

1995’te Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Çocuk Hastalıkları uzmanı olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane içerisinde hafızasına en çok kazınan anları yeni doğan servisinde yaşamıştır. Akabinde yeni doğan yoğun bakımında asistan temsilcisi olarak aktif rol almıştır ve 500 gram ile 900 gram arası erken doğan bebeklerin birçok gün sabahlara kadar başlarında beklemiştir. 

Asosyallikten Sonra Kendini Bulan Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, eğitim hayatı boyunca içine kapanık karakter yapısı nedeniyle asosyal olmakla itham edildikten sonra bu durumdan kurtulabilmek için kendine çeşitli görevler vererek karakter yapısını bulmaya çalışmış. Özellikle bu benlik savaşı, Necip Fazıl’ın “Bir Adam Yaratmak” isimli piyesini okuduktan sonra gerçekleşmiş. Otobüse bindiğinde birileri ile iletişim kurmayı kendine görev edinen ve bu sayede kimliğine yönelik bir farkındalık sağlamaya çalışan Ziya Selçuk, kendi kendini yetiştiren başarılı bir karaktere sahip.

Sayısal Zekanın Destekçisi Zehra Zümrüt Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tüm bireylerin zekâ geliştirmeye yönelik faaliyetlere katılımını destekleyen bakanlardan biridir. Zehra Zümrüt Selçuk da geçmiş yıllarında Satrançla Büyüyorum Derneği yönetim kurulu üyeliğinde yer almıştır.

Ticari Zekasıyla Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ticari zekasını hayatının her alanında kullanabilen başarılı yöneticiler arasında yer alır. 1989 yılında okul arkadaşlarıyla ortaklaşa kurduğu bir şirket bünyesinde ticaret hayatına ilk adımlarını atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasi hayatının yanında ticari yaşamda da varlığını sürdürmektedir.

Başarılı Kadın Girişimci Ruhsar Pekcan

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçmişten bugüne özellikle güçlü bir kadın girişimci kimliğiyle bilinir. IWEC 2012 Ödülü sahibi olan Pekcan, İş ve Meslek Sahibi Kadınlar İstanbul Kulübü kurucu üyesidir. Aynı zamanda Ruhsar Pekcan, IWEC Uluslararası Kadın Girişimciler-IWEC Global Ambasador olarak seçilmiştir. 

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

0 Yorum