Van Gölü’nün Tarihi Başarısı!

Astronot Kate Rubins tarafından uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı 32 fotoğraf arasından en fazla oyu alarak yarışmayı kazanmayı başardı!


2

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği “Dünya Turnuvası” adlı çevrimiçi yapılan bir fotoğraf yarışmasında uzaydan çekilmiş bir Van Gölü fotoğrafı, finale kalan iki resimden biri olmuştu. NASA tarafından düzenlenen yarışma bu yıl 8 Mart’ta 32 eşsiz kareyle görücüye çıkmıştı.

Devletten Destek Çağrıları Yağmıştı

Van Gölü fotoğrafının finalde mücadelesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da destek çağrısı yapmıştı. Aynı zamanda final mücadelesi için Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlar da destek vermişti.

Finalin İki İddialı İsmi

Yarışmanın finaline Van Gölü’nün Astronot Kate Rubins tarafından uzaydan çekilen fotoğrafı ve Astronot Don Pettit tarafından 2012’de çekilen “Hareketli Yıldızlar” isimli fotoğraf damga vurarak finale adını yazdırmayı başarmıştı. NASA’nın internet sitesinden gerçekleştirilen oylama ABD yerel saatiyle 12 Nisan saat 12.00’de sona erdi.

Van Gölü – Astronot Kate Rubins

Hareketli Yıldızlar-Astronot Don Pettit

Kazanan Van Gölü Oldu!

Astronot Kate Rubins tarafından uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı 32 fotoğraf arasından en fazla oyu alarak yarışmayı kazanmayı başardı ve hepimizin gururlanmasını sağladı.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

0 Yorum